Říjen 2012

Prosím o hlas :)

30. října 2012 v 19:46 | Lorian |  Jiné
Prosím dejte mi hlas tady:
pro písničku Monsters and Men-Little talks :)

Bleskajda!

28. října 2012 v 19:52 | Lorian |  Soutěže
Máme tu po dlouhé době další bleskovku! Diplom získají první 3 co jí mají správně(je lehká :) ), ale klidně můžete napsat i 4. co kdyby měl někdo před vámi bleskovku špatně vyplněnou?

Jiskra

27. října 2012 v 21:21 | Lorian
Plemeno: falabella
Pohlaví: klisna
Jméno: Jiskra MH
Říkáme jí: Jiskra, Jiky
Původ/překlad jména: ---
Příjezd: ?
Počet potomků: 1
Zaměření:---
Povaha: Milá klisna, ráda se s někým mazlí a je ráda když se o ní někdo pořádně stará.
Zajímavosti: nejmenší dospělý kůň na ranči
Rajče: zatím nemá
Fotky:

všechno možné, důležité info

27. října 2012 v 20:24 | Lorian |  Novinky
Připomínám, že fotky na soutěž musíte poslat do 31. října!

Stejně jako u většiny z vás u nás sněžilo :). Myslela jsem, že vytáhnu Snowa ven, ale 1. neměl hotová kopyta(to by až tak nevadilo, 2. mám vybitý foťák-takže z toho nic nebylo. Ale stejnak doufám,že sníh ještě roztaje, včera jsem chtěla nafotit do soutěže u Franch, ale už tam se mi ten ** foťák vybil, prostě mě to dost otravuje :/. Ale výhody to má, jak jsem zjistila, že sněží, vyrobila jsem novou (lepší než předešlou) nepromokavou deku. Asi jí vůbec nevyfotím, teď vybitý foťák a zítra jí nejspíš dam kámošce. Taky jsem dokončila věci do Halloweenské soutěže, jen nemůžu fotit, aspoň naše 3 duchy už jsem vyfotit včera stihla :DTak to je o mě asi vše, jdu udělat profil Jiskře, vymýšlet jméno Pro "Fleka" apod. .

Ranč
Konečne dorazila nová červená podsedlovka proInerku do soutěže! A že to trvalo :D Navíc má teda tu nepromokavou deku, jak jsem už psala. Kája jí s novou dečkou zkusila na vyjížďce, jestli jí netlačí. Naštěstí ne, tak jí můžeme používat bez starostí.

Mějte se, Lorian :D

MCH 7. Model s nejkrásnější hlavou

25. října 2012 v 11:21 | Lorian |  Model Challenge

Možná si řeknete, že jsem nudná, ale vybírám zase Nely, naši celkově nádhernou frískou klisnu :) Nad koněm s nejhezčí hlavou jsem opravdu moc dlouho nepřemýšlela, Nely byla jasná, má krásný tvar hlavy, nádherně udělanou kštici, velké jasné oči a celkově i jinak dokonalé drobnosti. Podle mě je to nejhezší kůň od sch :)

Rajče TADY-ještě v úpravě, některé fotky jsem omylem nahrála 2x ...

Ailsha

24. října 2012 v 20:59 | Lorian
Plemeno: falabella
Pohlaví: klisnička
Jméno: Ailsha
Říkáme jí: Ailsha, Aila
Původ/překlad jména: ---
Povaha: Velmi zvědavý koník, neustále pobýhá po louce a vesele dovádí i s většími hříbaty. Je to takové naše sluníčko, vždy dovede vykouzlit úsměv na tváři :)
Zajímavosti: nejmenší koník na ranči! viz Model Challenge
Rodiče:
Matka-Jiskra
Otec-Small Horse(na jiném ranči)
Rajče: TADY
Fotky:

MCH 6. Model, na který se podívám a je mi hned líp :)

23. října 2012 v 13:49 | Lorian |  Model Challenge

Nad tímto jsem přemýšlela déle. Nakonec jsem vybrala Snowa, valáška KWPN. Jeho fotku teď nemám, ještě není dobarvený, nemá hotová kopyta. Bude to vraník s jednou bílou ponožkou a s lucernou a šňupkou. Včera jsem ho dostínovala, takže má mírný nádech do hněda, ale opravdu mírný Smějící se. Hnědá byla viditelná dost, ovšem jen do té doby, než jsem ho nastříkala lakem Mrkající.
Už teď má úplně super-sladký pohled, když se na něj mrknu, musím se usmát, tak nějak jako on by vypadal můj vysněný kůň, teda kdyby to nebyl krásný flekatý norický valášek jménem Rex :D.

MCH 5. Nejmenší model

23. října 2012 v 13:41 | Lorian |  Model Challenge

Nejmenším koníkem na ranči je jistojistě Ailsha, flekaté a roztomilé hříbě falabella. Klisnička je k uším vysoká pouze cca necelé 3 cm(nevím to jistě, právě ji u sebe nemám). Menšího koníka tu nemáme, ale možná si někdy pořídíme další falabellku. Z dospělých koní je nejmenší Jiskra, mamka Ailshy, krásná isabela ponička. Je vysoká asi tak 5 cm.


MCH 4. Největší model

22. října 2012 v 20:44 | Lorian |  Model Challenge

Největším koníkem na ranči je jistojistě Blesk :) Žádného BH totiž nemám i když bych si jednoho krásného tradíka moc přála :D. No to jsem odbočila, Blesk je černý semišový valášek s bílou hřívou.Je vysoký 11,5 cm KVH, ke koncům ušídokonce 18 cm.

Bohužel teď lepší fotku nemám a vyfotit to teď by nebylo o nic lepší.

Ze schleichů apod. by to byl Edremit, clydesdalský hnědý valach. Je vysoký 7,5 cm KVH a k uším 11,5 cm.

Pokud by se počítal i koně na zadních byl by větší než Dremy lipický hřebec od procon který se bude jmenovat asi Wind Sun ale není to ještě jisté. Ten ve svém vzpínajícím se postoji k uším měří 15 cm, KVH se v tomto postoji měřit nedá, nebyla by přesná.

Dnes na ranči a jinde u koní :)

21. října 2012 v 21:06 | Lorian |  Novinky
Ranč
Dnes k náp přijel podkovář, Nely měla totiž zakované levé přední kopyto a bylo třeba nakovat Bleska. Okovaného Bleska snad stihnu vyfotit zítra. Když měla Nely kopyta v pořádku, vzyla jí Zuzka na vycházku jen tak s ohlávkou a vodítkem, aby se trochu prošla a Zuzka jediná měla čas. Ale protože má Nely Přetrhlé oteže, vzala jí jen takhle. Kája byla s Adriou na vyjížďce a jela s ní i Terka, holka co k nám asi bude chodit na jízdy :). Snow má nějakou odřeninu na spěnce tak má volno a pořádně si užívá :D

jsem byla zas u koní a bylo to mnohem lepší než v pátek! Nebyly tam navíc ty traponý holky, jela jsem já, mopje "jízdní učitelka", její manžel a nějaká pani, co jsem jí viděla poprvé :).
Byla jsem na Cherry, větší poničce a bylo to supééééér! Jelikož byla měnší než ostatní koně, tak když oni klusali, občas jsem i nacválala abych je dohnala, a skoro jsem z maličké slítla-nečekala jsem tak rychlý cval :D holt jsem na ní jela prvně. :)
Možná dnes ještě udělám profilek . :)

Pár(někdy pěkných) odkazů

20. října 2012 v 20:44 | Lorian |  Jiné
na má rajče :)

Dnes jsem byla fotit, vzešlo pár podzimních fotek a fotky do soutěže kostýmů u Týny and horses.
ukázka:

Pak jsem asi před týdnem šla jednou domů z autobusu později tak mám asi 4 noční otky zde

Fotoalbum z doby, když jsme jeli do Jeseníků.

nové fotky naší fallabelky

Tak snad se fotky budou líbit :)

Nečtěte... jen moje stěžování...

19. října 2012 v 20:06 | Lorian |  Novinky

Ano, dnes jsem se mněla blbě dost :D nejdřív úplně zakazim písemku, pak pospíchám ke koním, vůbec nestíhám a funím jak stádo slonů(i když nevím, jestli sloni funí :D) . Někdo si řekne: "U koní přece nemůže bejt nikdy špatně!" opak bývá pravdou, dnes to bylo strašné S vyplazeným jazykem... Přišla jsem a měli jet se mnou ještě dvě holky, mohly jsme si zaskákat. Ale ty k**** si vemou dva koně a já musím mít třetího, na kterym jezdim furt :l jenže já neumim jezdit tak dobře, abych superlíného koně přiměla skákat a další rodeo už zažít nehodlám. Po minule se trochu bojim s Beautou skákat: kus před přékážkou vždy začala vyhazovat jak šílenec Překvapený. A samozřejmě já skákat nechci že? A tak jsem tam chodila jen dokola krokem, jak nějakej debil, co neumí ani klusat :/
"Ale Lindo, my si chceme zaskáket!" (to já nechci, že???) fakt vypatlaný...
Takže jsem krokovala kolečka, zatímco ony třam skákaly ZamračenýPlačící... Řekněte si, že jsem ubulenej de***, ale víte jak je to hnusný? já bych tak chtěla pořádně umět jezdit na koni: učit se a ono je to snad nemožné...

Kéž bych tam dnes ani nešla...

Diplomek od Keník

18. října 2012 v 20:02 | Lorian |  Diplomky apod.
Děkuji moc Keník za nádherný diplomek!

MCH 3. Model, který nejraději fotím

17. října 2012 v 20:21 | Lorian |  Model Challenge

Tímto modelem je asi Fríská klisna Nely, Má úžasnou fotogenickou hlavu, Nádherný postoj, nohy i hřívu, jediné co bych na ní vytkla je trochu prapodivný ocas, jinak dokonalost sama!

Z hříbat by to asi byla Hvězda, klisnička dartmoorského ponyho, která je výše. Má super rozstomilý kukuš a celkově je ve výborném stavu.

nevím

17. října 2012 v 20:14 | Lorian |  Jiné
Chtěla bych se zeptat: čím se dá vystínovat CM? Všichni mi totiž píšou jen: ta barva je hnusná, mohla jsi ho aspoň vystínovat, vypadá jak kus plastu... A co takhle napsat my aspoň jak ho vystínovat?... ne, to je moc těžké, radši napíšu jak je ten kůň hnusnej...
Já vím, že barva není nejdokonalejší, ale došla mi světlejší i tahle byla namíchaná a můžu snad za to, že nevim jak toho koně vystínovat?...
Nemyslím tím všechny, a u některých je mi váš názor stejně ho***, psát mi na rajče "milé" komenty zvládnete, ale nic jiného :l

Klidně se i posr. mě se můj Halloweenský koník líbí.


Zadání do soutěže!

10. října 2012 v 20:45 | Lorian |  Soutěže
Už je tu zadání: již jsem psala, že soutěž bude skoková ale přesné zadání vkládám až teď!

Zadání
Vyfoťte koníka nad skokem!
Máte dvě možnosti: buď v parkuru nebo cross country.
samotná fáze skoku: můžete vyfotit odskok, doskok a kdyby se vám to povedlo, tak třeba i letícího koníka nad překážkou ;).
Tipy: Při cross country nezapomeňte na správné umístění vlaječek: červená vpravo z pohledu jezdce a bílá vlevo. Doporučuji dát koníkovi kamaše a třeba i skokové sedlo ;) Čím více detailů, tím více bodů!

Čas na odeslání
do 31. října, kdybyste náhodou zapomněli, napíši vám to znovu v pátek 26. října, tak byste měli ještě celý víkend ;)

Rozhovory s koňmi-Edremit

9. října 2012 v 20:04 | Lorian |  Rozhovory s koňmi
Máme tu první rozhovor za tento půlrok! Tentokrát s Edremitem, clydesdalekým valáškem.

Edremit

Ahoj Edremite, máš čas na krátký rozhovor?

Mám, nemáš ty náhodou nějaké to jablíčko?

No jo, tady máš. A teď k tomu rozhovoru! Otázka první: Víš proč se jmenuješ zrovna Edremit?

Když jsem se narodil, dcera mojí majitelky měla zeměpis a prohlížela si zrovna atlas. Spatřila město Edremit, a když mě poté viděla řekla mi: ty jsi ale maličký Edremite! A tak mi to už zůstalo. Ale jinak mi všichni říkají Dremy, navíc kdyby mi říkali třeba Edry, pletlo by se to s Endym.

Aha, to jsem vůbec netušila :) Jak se vlastně jmenovala stáj, v které jsi se narodil? A Kdy jsi přijel sem k nám na ranč u Modré hory?


JC Javorník, přijel jsem teprve nedávno, v srpnu.

Co se ti tady líbí nejvíce a co by jsi raděj vylepšil?

Hodně se mi líbí, že mohu být dlouho na louce, na Javorníku jsem byl v boxu až moc. V boxu jsme jen třeba když hodně prší, před výstavamy apod.
Možná bych zvětšil přísun mrkviček a jablek ;)

Jezdí tady na tobě někdo?

Hlavně trénuji na vozatajské závody, ale občas se na mně sveze Zuzka nebo i Kája.

To bude dnes asi vše, chtěl by jsi něco vzkázat ostatním?

Ano! Ať jim chutnají jablka tak jako mě!

Novinky

7. října 2012 v 20:51 | Lorian |  Novinky
Int. ranč
- Do soutěže se přihlásilo již 6 lidí!
-Máme nový podzimní dess od Schleichovky! Na obrázku nová kobylka Perla s Gwen Girl. Děkuji moc, povedl se!

Kôň na lúke #5
Ranč
-Na ranč zavítala nová kobylka jménem Perla. Bohužel byla chudinka u přechozýho majitele týraná a tak se lidí ještě trochu bojí.
-Zuzka se snaží s Perlou skamarádit, mohla by to být dobrá skokanka. zatím je s ní jen ve volnosti, aby si na ní Perla zvykla.

-..jsem se včera měla :) Byla jsem na Hubertovce, v předchozím článku naleznete odkaz na rajče.
-Dnes ještě napíšu jednu MCH
-miluju cval! Ale připadá mi, že je pohodlnější ve western. sedle... No nic, raděj toho nechám, píšu sem jen blbosti...

Jak může být nějaký tvor tak vznešený?
A třeba i tak veliký?
Nebo maličký?

Hubertovka

7. října 2012 v 13:45 | Lorian |  Novinky
Tak jsem včera byla na Huberrtovce, jen škoda, že jsem si nemohla zajezdit, neměla jsem koně :(

Perla

7. října 2012 v 13:43 | Lorian
Plemeno: Irský tinker
Pohlaví: Klisna
Jméno: Perla
Říkáme jí: Perla, Pery
Původ/překlad jména: prostě Perla, nějak mi připadá, že se to k ní hodí :)
Příjezd: 2.10.2012
Počet potomků: 1(Gwen Girl)
Zaměření: Rekreace, skákání
Povaha: Perla byla u předchozího majitele týraná a tak je dost ustrašená, lidí se zatím bojí.
Zajímavosti: Kopyta, kterými se dotýká země jsou větší než to zvednuté :D
Rajče: TADY
Fotky: